AUTOMATY PRZEMYSŁOWE

Automatyka bram segmentowych w obiektach przemysłowych jest różnorodna. Podobnie jak gama produktów oferowana przez naszą firmę. Do wszystkich zastosowań i wymagań mamy specjalne napędy i sterowania, od najprostszej automatyki ‘Totmann‘ do pełnego komfortowego wyposażenia. Nasze oferowane napędy są do tego elastyczne z możliwością dowolnego poszerzania funkcji i zastosowania.

Napędy do bram garażowych

Automatyka bram segmentowych w obiektach przemysłowych jest różnorodna. Podobnie jak gama produktów oferowana przez naszą firmę. Do wszystkich zastosowań i wymagań mamy specjalne napędy i sterowania, od najprostszej automatyki ‘Totmann‘ do pełnego komfortowego wyposażenia. Nasze oferowane napędy są do tego elastyczne z możliwością dowolnego poszerzania funkcji i zastosowania.

Nasze produkty są bardzo funkcjonalne, posiadające wiele nowych innowacyjnych rozwiązań.

Napędy zostały zaprojektowane do montażu bezpośrednio na wał bramy i doskonale nadaje się do zautomatyzowania wszystkich typów bram garażowych użytkowanych przemysłowo. Podczas projektowania siłowników położono szczególny nacisk na zgodność z nowymi dyrektywami Unii Europejskiej. Automaty mogą pracować na napięciu 230V, 24V i 230-400V oferują innowacyjne kombinacje sprawdzające się także przy zarządzaniem przejazdami w rezydencjach i w osiedlach mieszkaniowych.

Siłowniki

Siłowniki spełniają wszystkie wymagania dla bram napędzanych elektrycznie i dlatego są szczególnie ekonomiczne. Automatyka ta jest w pełni kompatybilna z automatyką i akcesoriami innych producentów. Każda brama przemysłowa może być sterowana poprzez konsolę sterowniczą góra- stop-dół, ale można również doposażyć ją w sterowanie poprzez piloty i wyłączniki kluczykowe natynkowe i podtynkowe. Napędy można zostać stosować do pracy intensywnej i wzmożonej, dlatego też z dużym powodzeniem jest stosowana w budownictwie wielorodzinnym do parkingów podziemnych. Stosując do niej odbiorniki uniwersalne różnych producentów możemy zaprogramować nawet do 1000 nadajników lub czytniki kart zbliżeniowych. Poprzez zastosowanie techniki połączeń wtykowych i podłączeniu do sieci prądu zmiennego uzyskujemy bardzo niskie koszty instalacji i późniejszego użytkowania.

Sommer Giga
Nieważne, czy chodzi o napędy do bram segmentowych, rolowanych czy szybkobieżnych z falownikiem lub bez, rozwiązaniem jest GIGAcontrol. GIGAcontrol spełnia wszelkie wymagania i nadaje się do zastosowań każdego rodzaju.

Zalety produktu
Rozpoznawanie kierunku obrotu Posiada zintegrowany sterownik, który samoczynnie rozpoznaje i dostosowuje kierunek obrotu.

Łatwe programowanie 5-pozycyjny wyświetlacz tekstowy LCD z dynamicznym menu jest dostępny seryjnie i zapewnia łatwość programowania.

Możliwość samoczynnego usuwania błędów Możliwość samodzielnego i bezpiecznego wyeliminowania precyzyjnych ustawień. Tak zwane „hasło konserwatora” umożliwia zdefiniowanie kilku osób jako administratorów, którzy mogą potem usuwać błędy lub dokonywać modyfikacji.

Najczęściej stosowane automaty w naszej firmie

GFA Elektromaten TS970
Siłownik GFA zapewnia automatyczny ruch bramy dzięki połączeniu z cyfrowym wyłącznikiem krańcowym DES lub krzywkowym wyłącznikiem krańcowym NES.
Zalety produktu:
- automatyczne rozpoznanie wyłączników krańcowych NES/DES
- automatyczne rozpoznanie elementów bezpieczeństwa krawędzi dolnej bramy
- szybkie programowanie położeń krańcowych
– napędy wyposażone w DES
- programowalna zmiana kierunku obrotów silnika
- regulacje i ustawienia parametrów z poziomu operatora dla DES
- wybór trybu pracy napędu czuwakowy/impulsowy(wymagane zabezpieczenie) OTW/ZAM
- programowanie pozycji pośredniej dla DES
- zintegrowane przyciski sterownicze GÓRA/STOP/DÓŁ
- sygnalizacja pracy i diagnozy za pomocą wyświetlacza LED
- automatyczne zamykanie po czasie 1-240s
- automatyczne zamykanie po FOTO
- programowalne wyjście przekaźnikowe
- programowalna reakcja na zadziałanie zabezpieczenia krawędzi dolnej

BFT Argo
Siłownik BFT to elektromechaniczny siłownik do bram segmentowych o powierzchni do 20m2 i momencie obrotowym 55Nm.
Zalety produktu:
- siłownik BFT ARGO do bram garażowych rezydencjalnych i garaży zbiorczych, montowany na 1 calowym wałku
- przeznaczony do bram o powierzchni do 20m2
- posiada silnik zasilany napięciem 24V oraz wbudowaną centralę sterującą VENERE D
- programowanie odbywa się za pomocą wyświetlacza LCD i 3 przycisków
- zintegrowany 2-kanałowy radioodbiornik z kodem dynamicznie zmiennym (do 63 pilotów)
- funkcja amperometrycznego wykrywania przeszkód częstotliwość użytkowania: 150 do 350 cykli / doba
- technologia D-TRACK dzięki której, centrala dobiera siłę do warunków otoczenia