AUTOMATY GARAŻOWE

Wygodny wjazd do garażu: dzięki gamie siłowników do bram uchylnych i segmentowych wszelkie pomysły dotyczące domowego komfortu urzeczywistnią się w sposób automatyczny. Zapomnijcie o uciążliwym wychodzeniu z samochodu, wychodzeniu w zimne lub deszczowe dni, o męczącym otwieraniu często nielekkich drzwi. Wszystkie czynności staną się prostsze, natychmiastowe, a ich sterowanie odbywać się będzie w warunkach maksymalnej wygody i bezpieczeństwa.

Napędy do bram garażowych

Wygodny wjazd do garażu: dzięki gamie siłowników do bram uchylnych i segmentowych wszelkie pomysły dotyczące domowego komfortu urzeczywistnią się w sposób automatyczny. Zapomnijcie o uciążliwym wychodzeniu z samochodu, wychodzeniu w zimne lub deszczowe dni, o męczącym otwieraniu często nielekkich drzwi. Wszystkie czynności staną się prostsze, natychmiastowe, a ich sterowanie odbywać się będzie w warunkach maksymalnej wygody i bezpieczeństwa. Zaprojektowana i skonstruowana do poruszania każdego rodzaju bram, automatyka do bram uchylnych i segmentowych doskonale sprawdza się zarówno w nowo wybudowanych, jak i w remontowanych obiektach, które nie są przygotowane do tego typu instalacji. Wybierając najbardziej odpowiednie dla Was rozwiązanie, możecie natychmiast zautomatyzować własną bramę garażową bez dodatkowych kosztów lub skomplikowanych zmian konstrukcyjnych.
Wynik?
Obiekt, w którym zostanie zainstalowany siłownik całkowicie zyska na wartości. Instalacja zapewni doskonałą wydajnością techniczną, komfort użytkowania, a dom stanie się w pełni funkcjonalny.

Zanim dokonacie wyboru, powinniście wiedzieć, że…

Zazwyczaj bramy przesuwne mają jedno skrzydło, które otwiera się ku lewej czy prawej stronie przemieszczając się wzdłuż szyny wyposażonej w listwę zębatą, znajdującej się na podłożu. Aby sprawnie wykonywać ruch otwierania i zamykania skrzydło potrzebuje długiej, lecz wąskiej przestrzeni. Szerokie wejścia, strome podjazdy, miejsca, gdzie nie ma wystarczającej przestrzeni na otwieranie skrzydeł: w takich sytuacjach Came zaleca instalację bramy przesuwnej. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać w chwili wyboru odpowiedniego siłownika jest ciężar oraz w niektórych przypadkach, także szerokość skrzydła.

Szyna z paskiem lub łańcuchem

VER
Maksymalna wszechstronność Optymalne rozwiązanie dla większości bram garażowych o średnich i małych wymiarach, zarówno uchylnych, jak sekcyjnych. Wraz z siłownikiem dostępna jest szeroka gama akcesoriów umożliwiających dostosowanie go do każdej bramy bez konieczności wykonywania kosztownych prac murarskich. W zależności od wolnej przestrzeni, siłownik może być zainstalowany w trzech różnych położeniach. Wszystko w jednym elegancka i wytrzymała obudowa chroni kartę elektroniczną i ewentualne baterie awaryjne; zintegrowane oświetlenie w czasie manewru, by wjazd do garażu był wygodny i bezpieczny; prowadnice zawsze na wymiar: prowadnice łańcuchowe lub pasowe oferujące indywidualne rozwiązanie do każdego typu bramy. Zalety Dla instalatora: technologia EN Tested umożliwiająca uzyskanie certyfikatu zgodności instalacji z Normami Unii Europejskiej. Dla użytkownika: system nadzorowany przez zintegrowaną centralę sterującą posiada funkcję autodiagnostyki urządzeń zabezpieczających przed rozpoczęciem każdego manewru. Akcesoria cichobieżne i niezawodne prowadnice, mocowane z łatwością do sufitu; zewnętrzny system odblokowania montowany bezpośrednio na klamce bramy, gdy garaż nie posiada innych wejść; akcesoria sterujące i zabezpieczające. Elektronika 24V maksymalne bezpieczeństwo także przy zatrzymanym silniku: elektronika sterująca wstrzymuje wszystkie polecenia w przypadku wykrycia przeszkody; wykrywanie przeszkód przez specjalny obwód elektroniczny, który powoduje zatrzymanie lub zmianę kierunku ruchu w razie przypadkowego uderzenia w przeszkodę; dzięki akumulatorom awaryjnym (opcja), które otwierają i zamykają bramę w każdej sytuacji, można zapomnieć o przerwach w dostawie prądu.

Najczęściej stosowane automaty w naszej firmie

HOME
Kompletne zestawy do zautomatyzowania uchylnych i segmentowych bram garażowych. Wyposażone w sterowanie radiowe SPACE oraz wbudowaną lampę doświetlającą wjazd do garażu. Opcjonalnie dostępne jest też wysprzęglenie na wypadek zaniku zasilania. Dwie wersje dla różnych rozmiarów bram HOME HG600 – kompletny zestaw do zautomatyzowania bram garażowych o powierzchni do 10m2. HOME HG1000 – kompletny zestaw do zautomatyzowania bram garażowych o powierzchni do 14m2. Zestawy zawierają zmiennokodowy pilot SPACE. Seria HOME produkowana jest wyłącznie na potrzeby CAME Poland. Produkty HOME zostały przebadane w akredytowanym laboratorium w Unii Europejskiej pod względem zgodności z Dyrektywami oraz odpowiednimi Normami i uzyskały możliwość oznaczenia znakiem CE.

V6000
Innowacyjne rozwiązanie do bram garażowych V6000 to automatyka zaprojektowany dla obsługi wszystkich rodzajów bram garażowych w obiektach mieszkalnych: uchylnych z przeciwwagą, sprężynowych i sekcyjnych. Elektronika sterująca 24 V DC zapewnia użytkownikowi optymalną wydajności i maksymalną siła ciągu 500 N. Dostosowuje się do wszelkich wymagań Wszystkie modele odznaczają się nowoczesnym i eleganckim designem, dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości takich, jak błyszczący poliwęglan oraz naturalnie dzięki wykorzystaniu Liczne typy dostępnych prowadnic – łańcuchowe lub z pasowe umożliwiają dopasować automatykę do każdego typu bramy i do wszystkich warunków instalacyjnych Zalety zintegrowany wyświetlacz do wizualizacji i zapamiętywania funkcji; innowacyjny design “all in one” (wszystko w jednym). Obudowa zawiera elektroniczną płytę sterującą oraz ewentualne baterie awaryjne umożliwiające otwieranie w przypadku przerwania dostawy energii elektrycznej (opcja); automatycznie wyłączająca się lampa dla oświetleniowa zapewnia bezpieczny wjazd do garażu; ramię adaptacyjne, aby ruch bram uchylnych z przeciwwagą był jednolity i płynny (opcja); dźwignia transmisyjna z linką do ręcznego wysprzęglania automatyki. Może być zamontowana na uchwycie bramy, do otwierania z zewnątrz (opcja). Elektronika 24V maksymalne bezpieczeństwo także przy zatrzymanym silniku: elektronika sterująca wstrzymuje wszystkie polecenia w przypadku wykrycia przeszkody; wykrywanie przeszkód przez specjalny obwód elektroniczny, który powoduje zatrzymanie lub zmianę kierunku ruchu w razie przypadkowego uderzenia w przeszkodę; dzięki integrowalnych bateriach awaryjnych (opcja), które otwierają i zamykają bramę w każdej sytuacji, można zapomnieć o przerwach w dostawie prądu.