AUTOMATY- BRAMY SKRZYDŁOWE

Automaty bram skrzydłowych dzięki gamie siłowników wszelkie pomysły dotyczące domowego komfortu urzeczywistnią się w sposób automatyczny. Wszystkie czynności staną się prostsze, spontaniczne, natychmiastowe, a ich sterowanie odbywać się będzie w warunkach maksymalnego konfortu i bezpieczeństwa. Zapomnijcie o uciążliwym wychodzeniu z samochodu, zapomnijcie o deszczu i zimnie, o męczącym otwieraniu często nielekkich skrzydeł bramy.

Automaty do bram skrzydłowych

Dzięki gamie siłowników montowanych przez naszą firmę wszelkie pomysły dotyczące domowego komfortu urzeczywistnią się w sposób automatyczny. Wszystkie czynności staną się prostsze, spontaniczne, natychmiastowe, a ich sterowanie odbywać się będzie w warunkach maksymalnego konfortu i bezpieczeństwa. Zapomnijcie o uciążliwym wychodzeniu z samochodu, zapomnijcie o deszczu i zimnie, o męczącym otwieraniu często nielekkich skrzydeł bramy. Jest wiele rozwiązań, wybierzcie rozwiązanie idealne dla Was Automatyka do bram skrzydłowych sprawdza się zarówno w nowo wybudowanych, jak i w remontowanych obiektach, które nie są przygotowane do tego typu instalacji. Wybierając najbardziej odpowiednie dla Was rozwiązanie, możecie zainstalować automatykę do bramy bez dodatkowych kosztów lub skomplikowanych zmian konstrukcyjnych. Wynik? Obiekt, w którym zostanie zainstalowany siłownik całkowicie zyska na wartości. Instalacja charakteryzować się będzie doskonałą wydajnością techniczną, a dom stanie się w pełni funkcjonalny.

Zanim dokonacie wyboru, powinniście wiedzieć, że…

Istnieją bramy jedno- i dwuskrzydłowe. Skrzydła te otwierają się wyłącznie do środka, na terenie posesji i dlatego też należy zapewnić im wystarczająco dużo miejsca. Jeżeli jeszcze nie wybraliście i nie zamontowaliście bramy, powinniście rozważyć możliwość zainstalowania siłownika podziemnego. Jest on praktycznie niewidoczny! Aby wybrać najbardziej odpowiednią automatykę, należy znać w przybliżeniu wymiary i ciężar skrzydła. Ponadto należy sprawdzić, czy występują słupy lub murek. Ograniczają one bowiem przestrzeń manewrową otwierającego się skrzydła. Należy również zwrócić uwagę na położenie skrzydła względem słupa, na którym jest ono zamontowane.

Najczęściej stosowane automaty w naszej firmie

KRONO
Godne uzupełnienie Twojej bramy Stworzony, by zaspokoić życzenia najbardziej wymagających klientów oraz połączyć styl i elegancję z wytrzymałością. Dostępny w trzech wersjach, przeznaczony do montażu na bramach skrzydłowych posiadających skrzydła o długości od 3 do 5 m.

Perfekcyjne wkomponowanie w otoczenie
Dzięki swej formie, oraz specjalnemu wykończeniu, Krono dostosowuje się do wielu architektonicznych rozwiązań, także najbardziej wyszukanych i ekskluzywnych. Szczególna aluminiowa struktura powoduje, że Krono jest optymalnym rozwiązaniem, o dużej wytrzymałości i długim czasie eksploatacji.

Zalety
Dla instalatora: wyświetlacz sygnalizacyjny do programowania funkcji i autodiagnostyka urządzeń zabezpieczających podłączonych do instalacji (ZM3).
Dla użytkownika: w przypadku przerwania dostawy prądu urządzenie blokuje bramę, ręczne otwieranie bramy odbywa się za pośrednictwem praktycznego systemu wysprzęglającego z kluczem. Stanowi to zabezpieczenie przed ewentualnymi próbami nieautoryzowanego wejścia na teren posesji.

Otwieranie pod kontrolą
Zatrzymanie bramy pilotem i funkcja częściowego otwierania bramy dla umożliwienia przejścia pieszych.

AXI
Napęd łączący nowoczesną technologią i niezrównaną elektronikę. Idealny siłownik dla klientów oczekujących wysokich poziomów wydajności, które osiąga dzięki płynnej pracy i spowolnieniu ruchu w końcowej fazie zamykania i otwierania. Materiały wysokiej jakości oraz pieczołowicie zaprojektowane serce siłownika sprawiają, że ten nowoczesny z wyglądu napęd zapewnia bezpieczną i wydajną pracę. Praca intensywna 24V siłownik do bram o skrzydłach o długości do 2 oraz do 2,5m i wadze do 300kg. Płynna, cicha praca przy zwiększonej mocy i spowolnienia sprawiają, że Axi jest siłownikiem idealnym. Dzięki wielu akcesoriom możliwym do instalacji wewnątrz struktury napędu, jego funkcjonalność może być znacznie rozszerzona.

Na przykład:
• moduł Green Power 10-krotnie zmniejszający zużycie energii w stanie czuwania, z 5 W do 0,5 W.
• zestaw akumulatorowy na wypadek braku napięcia
• moduł bramki do zarządzania zdalnego (GSM, WiFi)
• zewnętrzne wysprzęglenie.

Centrala sterująca CAME ZL65
Zapewnia łatwe iszybkie programowanie dzięki przyjaznemu dla użytkownika wyświetlaczowi wielofunkcyjnemu. Kolorowe złączą ułatwiają montaż i powalają szybciej poprawić wszelkie usterki. Centrala zawiera złącza do łatwego podpięcia akcesoriów. Cloud connected Bramka CONNECT pozwala na połączenie urządzenia z siecią poprzez GSM, WiFi oraz LAN i na zarządzanie nim poprzez technologię w chmurze

FAST
Technologia w zasięgu ręki Odpowiedni do montażu na słupach o średnich i dużych wymiarach. Ramię łamane pozwala na poruszanie bramami skrzydłowymi posiadającymi skrzydła o maks. długości do 2,3 m. Nowe funkcje, najwyższa technologia wbudowana centrala sterująca także w wersji zasilanej napięciem 24 V; krótki czas montażu; zintegrowane z siłownikiem ograniczniki mechaniczne z możliwością regulacji krańcowych pozycji otwierania i zamykania eliminują uciążliwe i duże ograniczniki montowane do podłoża.

Zalety

Dla instalatora: uproszczenie wykonania połączeń elektrycznych dzięki obecności jednego, trzyżyłowego przewodu (wersja 24V), technologia EN Tested umożliwiająca uzyskanie certyfikatu zgodności instalacji z Normami Unii Europejskiej.

Dla użytkownika
: zarządzanie ruchem i hamowaniem bramy, możliwość ich pełnej regulacji stanowią gwarancję bezpiecznej i niezawodnej pracy. Bezpieczeństwo … zawsze i wszędzie Bezpieczeństwo także przy zamkniętej bramie, każde polecenie jest anulowane w przypadku wykrycia przeszkody przez urządzenia zabezpieczające; Silnik z wbudowanym enkoderem, który ułatwia zarządzanie fazami hamowania i wykrywania przeszkód; Autodiagnostyka urządzeń zabezpieczających; Dźwignia wysprzęglająca znajduje się w pozycji umożliwiającej proste i wygodne otwieranie ręczne bramy w przypadku przerwania dostawy prądu.

Prostota i oszczędność
Fast40 pracujący przy napięciu 24 V wykorzystuje nową technologię “Sleep Mode” optymalizującą zużycie energii elektrycznej w fazie nieaktywności silnika. Siłownik jest kompatybilny z innowacyjnym panelem zasilającym wykorzystującym energię słoneczną Zero-E. Takie rozwiązanie umożliwia działanie bramy także w strefach pozbawionych tradycyjnej sieci elektrycznej.

ATI
Zaprojektowany dla bram o średnich i dużych wymiarach Solidny, kompaktowy, niezawodny – siłownik dla bram o średnich i dużych wymiarach, mających skrzydła o szerokości od 2 do 5 m.

Bezpieczeństwo pod kontrolą
Czujnik amperometryczny wykrywa obecność ewentualnych przeszkód na trasie ruchu skrzydeł (wersja 24V) i powoduje ich zatrzymanie lub, gdy to konieczne odwraca kierunek ich ruchu.

Zalety
Dla instalatora: uproszczenie wykonania połączeń elektrycznych dzięki obecności jednego, trzyżyłowego przewodu (wersja 24V); technologia EN Tested umożliwiająca uzyskanie certyfikatu zgodności instalacji z Normami Unii Europejskiej. Dla użytkownika: możliwość bezpiecznego zautomatyzowanie bramy dzięki wyrafinowanej elektronice sterującej; karta dla podłączenia akumulatorów awaryjnych w przypadku braku zasilania elektrycznego (opcja).

Praktyczny i solidny
zewnętrzna konstrukcja wykonana całkowicie z aluminium, co jest synonimem wytrzymałości i ochrony przed czynnikami atmosferycznymi; śruba ślimakowa chroniona przez dedykowaną pokrywę; system wysprzęglający chroniony specjalną pokrywą dla ręcznego otwierania bramy.

STYLO
Mały, ale duży
Tylko 8 cm – to szerokość słupa, która wystarczy do montażu siłownika Stylo, idealnego do poruszania bram skrzydłowych posiadających skrzydła o maksymalnej długości do 1,8 m. Przeznaczony do instalacji na słupach o małych wymiarach lub, gdy przestrzeń w pobliżu bramy jest ograniczona przez mury czy ogrodzenia. Z ramieniem prostym lub łamanym Można wybrać jeden z dwóch dostępnych typów ramion w zależności od warunków instalacyjnych. Stylo jest dostępny w wersji z ramieniem łamanym lub ramieniem prostym z szyną ślizgową. Opcja z prowadnicą jest szczególnie zalecana, gdy w pobliżu słupa jest mało miejsca z uwagi na sąsiadujące mury czy ogrodzenia.

Zalety
Dla instalatora: praktyczny i szybki montaż, który nie wymaga żadnych prac na konstrukcji bramy. Z uwagi na zajmowanie bardzo małej przestrzeni automatyka Stylo jest nadzwyczaj wszechstronna i może być z łatwością stosowana na bramach o małych i średnich wymiarach: doskonale mieści się na wąskich słupach i nie wymaga wykonywania żadnych prac murarskich. Technologia EN Tested umożliwiająca uzyskanie certyfikatu zgodności instalacji z Normami Unii Europejskiej.

Dla użytkownika:
maksymalny komfort i niezawodna praca nawet przy intensywnym użytkowaniu, możliwość automatyzacji własnej bramy bez kosztownych i inwazyjnych prac murarskich także obiektach, które nie są przygotowane do tego typu instalacji.

Całkowita kontrola
wbudowany enkoder gwarantuje dokładne sterowanie ruchem bramy w fazach hamowania, wykrywając z najwyższą precyzją ewentualne przeszkody na trasie ruchu skrzydła; urządzenia zabezpieczające dokonują autodiagnostyki przed rozpoczęciem każdego ruchu.

FROG
Nie rzuca się w oczy Podziemny siłownik nowej generacji zalecany dla bram skrzydłowych o skrzydłach mających szerokość do 3,5 m. Ruch elektromechaniczny jest płynny i regularny nawet w ekstremalnych warunkach. Niezawodność sprawdzona w długim czasie i ograniczona konserwacja okresowa. Prawdziwy mistrz w swoim rodzaju! Im wcześniej, tym lepiej Instalacja automatyki Frog jest bardzo prosta, a wcześniejsze przygotowanie skrzyni fundamentowej pozwoli dokonać automatyzację bramy nawet w późniejszym czasie.

Zalety
Dla instalatora: technologia EN Tested umożliwiająca uzyskanie certyfikatu zgodności instalacji z Normami Unii Europejskiej.
Dla użytkownika: niewidoczny i bezpieczny, nie zakłóca estetyki bramy; funkcja autodiagnostyki urządzeń zabezpieczających, co oznacza testowanie działania, np. fotokomórek, przed rozpoczęciem ruchu.

Zastosowania specjalne
Gama zawiera także dźwignie dla ruchów specjalnych, które umożliwiają obrót skrzydeł, aż do 180° oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni. Zniesie nawet najtrudniejsze warunki Skrzynia fundamentowa z lakierowanej stali poddanej obróbce antykorozyjnej poprzez kataforezę jest niezwykle szczelna i zapewnia pełną ochronę siłownika. Stopień ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych IP67 jest gwarancją bezproblemowego działania nawet w najbardziej krytycznych warunkach.

Dostępna także w wersji ze stali nierdzewnej.