AUTOMATY- BRAMY PRZESUWNE

Automaty bram przesuwnych dzięki gamie siłowników wszelkie pomysły dotyczące domowego komfortu urzeczywistnią się w sposób automatyczny. Wszystkie czynności staną się prostsze, spontaniczne, natychmiastowe, a ich sterowanie odbywać się będzie w warunkach maksymalnej kontroli i bezpieczeństwa. Zapomnijcie o uciążliwym wychodzeniu z samochodu, zapomnijcie o deszczu i zimnie, o męczącym otwieraniu często nielekkich skrzydeł bramy.

Automaty do bram przesuwnych

Jest wiele rozwiązań, wybierzcie rozwiązanie idealne dla Was Automatyka do bram przesuwnych firmy Came doskonale sprawdza się zarówno w nowo wybudowanych, jak i w remontowanych obiektach, które nie są przygotowane do tego typu instalacji. Wybierając najbardziej odpowiednie dla Was rozwiązanie, możecie zainstalować automatykę do bramy bez dodatkowych kosztów lub skomplikowanych zmian konstrukcyjnych. Wynik? Obiekt, w którym zostanie zainstalowany siłownik całkowicie zyska na wartości. Instalacja charakteryzować się będzie doskonałą wydajnością techniczną, a dom stanie się w pełni funkcjonalny

Zanim dokonacie wyboru, powinniście wiedzieć, że…

Zazwyczaj bramy przesuwne mają jedno skrzydło, które otwiera się ku lewej czy prawej stronie przemieszczając się wzdłuż szyny wyposażonej w listwę zębatą, znajdującej się na podłożu. Aby sprawnie wykonywać ruch otwierania i zamykania skrzydło potrzebuje długiej, lecz wąskiej przestrzeni. Szerokie wejścia, strome podjazdy, miejsca, gdzie nie ma wystarczającej przestrzeni na otwieranie skrzydeł: w takich sytuacjach Came zaleca instalację bramy przesuwnej. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać w chwili wyboru odpowiedniego siłownika jest ciężar oraz w niektórych przypadkach, także szerokość skrzydła.

Najczęściej stosowane automaty w naszej firmie

BY3500T
Moc i niezawodność Model, w którym najbardziej rzuca się w oczy moc i niezawodność; jest idealny do automatyzacji skrzydeł przesuwnych o maksymalnym ciężarze do 3 500 kg i do 23 m długości..

Zalety silnika trójfazowego:
większy napór w czasie ruchu: trójfazowa elektronika sterująca 230-400V umożliwia uzyskanie większego naporu dynamicznego w początkowej fazie ruchu, unikając krytycznych sytuacji związanych z wagą bramy; intensywna praca: silnik trójfazowy jest gwarancją działania nawet w najtrudniejszych warunkach użytkowania oraz w obiektach przemysłowych; kontrola bezwładności: przy dużych i ciężkich bramach przemysłowych waga bramy często stanowi poważny problem, który dla zapewnienia prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania bramy, musi być rozwiązany.

Zalety
Dla instalatora: siłownik wyposażony w kartę elektroniczną, wbudowany dekoder radiowy i ograniczniki mechaniczne. Dla użytkownika: autodiagnostyka wszystkich urządzeń zabezpieczających przed rozpoczęciem ruchu otwierania lub zamykania bramy.

Elektronika 230V
programowanie sterowania dla częściowego otwierania bramy użytecznego wszędzie tam, gdzie brak jest furtki dla pieszych; bezpieczeństwo także przy zamkniętej bramie, każde polecenie jest anulowane w przypadku wykrycia przeszkody przez urządzenia zabezpieczające; zatrzymanie bramy przez naciśnięcie przycisku pilota radiowego, kontrola ruchu zawsze w zasięgu ręki

BXV
Lekki i sprawny Minimalistyczny design i najnowocześniejsze rozwiązania sprawiają, że BXV to napęd jednocześnie smukły i lekki ale też trwały i wytrzymały. Serce siłownika to najnowsze technologie zapewniające skuteczną i cichą pracę . Dostępna są cztery modele: BXV400, BXV600, BXV800, BXV1000.

Praca intensywna Napęd 24V zaprojektowany do zastosowania zarówno na dużych osiedlach jak i w domach jednorodzinnych. Ta sama centrala sterująca dla wszystkich czterech modeli Wszystkie siłowniki BXV wyposażone są w tę samą centralę sterującą. Montowana jest wysoko i w pozycji horyzontalnej dla łatwiejszego dostępu przy programowaniu za pomocą jej wielofunkcyjnego wyświetlacza. Centrala sterująca posiada gotowe złącza dla dodatkowych akcesoriów.

Akcesoria Dzięki wielu akcesoriom możliwym do instalacji wewnątrz struktury napędu, jego funkcjonalność może być znacznie rozszerzona.

Na przykład:
• moduł Green Power 10-krotnie zmniejszający zużycie energii w stanie czuwania, z 5 W do 0,5 W.
• zestaw akumulatorowy na wypadek braku napięcia
• moduł bramki do zarządzania zdalnego (GSM, WiFi. LAN)
• system grzewczy dla montażu w wyjątkowo zimnych warunkach
• zewnętrzne wysprzęglenie
• zestaw magnetycznych wyłączników krańcowych

Cloud connected Bramka CONNECT pozwala na połączenie urządzenia z siecią poprzez GSM, WiFi oraz LAN i na zarządzanie nim poprzez technologię w chmurze.

BK
Wszechstronność i bezpieczeństwo w każdej sytuacji Optymalne rozwiązanie dla dużych bram przesuwnych o ciężarze do 2200 kg i do 23 m długości. Płynny i regularny ruch, który doskonale integruje się z potrzebami nawet bardzo intensywnej pracy. Nieograniczona wytrzymałość Montaż do podłoża należy wykonać dokładnie i starannie, a wysoka jakość komponentów zadecyduje o reszcie: elementy narażone na działanie czynników atmosferycznych są bardzo solidne, a wewnętrzna płyta elektroniczna kontroluje działanie urządzeń zabezpieczających podłączonych do instalacji przed uruchomieniem otwierania i zamykania bramy. Bk posiada regulowane nóżki, dzięki którym dostosowuje się perfekcyjnie do podłoża i do listwy zębatej znajdującej się na skrzydle bramy.

Zalety
Dla użytkownika: system wykorzystuje enkoder dla zagwarantowania bezpiecznego i płynnego ruchu oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa osobom użytkującym bramę.

Elektronika 230V
zatrzymanie bramy przez naciśnięcie przycisku pilota radiowego, kontrola ruchu zawsze w zasięgu ręki; częściowe otwieranie bramy, aby umożliwić przejście pieszych; bezpieczeństwo także przy zamkniętej bramie, każde polecenie jest anulowane w przypadku wykrycia przeszkody przez urządzenia zabezpieczające.

Zalety silnika trójfazowego
większy napór w czasie ruchu: trójfazowa elektronika sterująca 230-400V umożliwia uzyskanie większego naporu dynamicznego w początkowej fazie ruchu, unikając krytycznych sytuacji związanych z wagą bramy; intensywna praca: silnik trójfazowy jest gwarancją działania nawet w najtrudniejszych warunkach użytkowania oraz w obiektach przemysłowych; kontrola bezwładności: przy dużych i ciężkich bramach przemysłowych waga bramy często stanowi poważny problem, który dla zapewnienia prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania bramy, musi być rozwiązany.

BX
Solidny i niezawodny Rozwiązanie dla bram przesuwnych o ciężarze do 800 kg i do 20 m długości. Dostępne w różnych wersjach dostosowanych do różnorodnych wymagań; dostępne są również wersje przeznaczone do intensywnego użytkowania. Zaprojektowany dla długotrwałej pracy Wysoka jakość materiałów sprawia, że z upływem czasu elementy siłownika nie muszą obawiać się szkodliwego działania czynników atmosferycznych i zachowują na długo perfekcyjną sprawność. Gama produktów BX zawiera różne modele odpowiednie dla różnorodnych warunków instalacyjnych.

Zalety Dla instalatora: technologia EN Tested umożliwiająca uzyskanie certyfikatu zgodności instalacji z Normami Unii Europejskiej.

Dla użytkownika: system wykorzystuje enkoder dla zagwarantowania bezpiecznego i płynnego ruchu oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa osobom użytkującym bramę. Łatwa instalacja Bx posiada regulowane nóżki, dzięki którym dostosowuje się perfekcyjnie do podłoża i do listwy zębatej znajdującej się na skrzydle bramy.

Elektronika 230V zatrzymanie bramy przez naciśnięcie przycisku pilota radiowego, kontrola ruchu zawsze w zasięgu ręki; częściowe otwieranie bramy, aby umożliwić przejście pieszych; bezpieczeństwo także przy zamkniętej bramie, każde polecenie jest anulowane w przypadku wykrycia przeszkody przez urządzenia zabezpieczające.